Rodzina Raoof jest od wielu lat znana z zamiłowania do sztuki, historii i edukacji, czego dowodem było przyznanie w 2002 roku tytułu Mecenasa Kultury Krakowa. Ten prestiżowy tytuł stał się także zobowiązaniem do działań w przyszłości. Dlatego też naturalną decyzją właścicieli dworu było wsparcie unikalnego i niszowego projektu realizowanego przez pasjonatów ratownictwa medycznego.

Dzięki tej współpracy w 2020 roku na terenie parku pojawiły się historyczne pojazdy, które są początkiem wyjątkowej kolekcji historycznych pojazdów takich jak: ambulanse, wozy strażackie, radiowozy policyjne, śmigłowce. Jest początek powstającego Muzeum Ratownictwa, które jest organizacją non-profit i miejscem edukacji szczególnie w czasach Covid-19 z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego.

Dodatkową atrakcją są eksponaty lotnicze, pływające, stary sprzęt medyczny, mundury, pamiątki i dokumenty z przeszłości. W planach muzeum jest zorganizowanie edukacyjnych spotkań z przewodnikami, emerytowanymi ratownikami medycznymi, strażakami, lekarzami, dla których praca w ratownictwie była pasją.

Muzeum Ratownictwa
w Dworze w Tomaszowicach

Śmigłowiec policyjny

PZL Kania SN-52XP

Autodrabina

Kloeckner-Deutz Humbolt Jupiter Magirus

Karetka reanimacyjna

Nysa 522

Karetka reanimacyjna

Mercedes-Benz W123 280E Binz Ambulance

Więźniarka

Autosan H6-SW

Radiowóz Milicji ZOMO

Nysa 522W

Muzeum jest otwarte przez cały rok

Aby odwiedzić muzeum i dowiedzieć się o aktualnej wystawie i godzinach otwarcia skontaktuj się z recepcją hotelu

Dwór w Tomaszowicach

Krakowska 68
32-085 Tomaszowice

© 2024
Dwór w Tomaszowicach